Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Delegacja z Gruzji rozpoczęła trzydniową wizytę w Gminie Ełk

25 lipca 2016, godz. 17:14

Od poniedziałku, 25 lipca, w Gminie Ełk gości po raz pierwszy delegacja z gruzińskiej Gminy Gori, z którą w maju tego roku Gmina Ełk rozpoczęła współpracę. Z wizytą przyjechali: David Oniashvili, Burmistrz Gminy Gori, Givi Tswerawa, zastępca Burmistrza Gori i Sofia Rezrichenko, specjalista ds. międzynarodowych w Gminie Gori.

– Podczas naszego pierwszego spotkania, które odbyło się w Gruzji, podpisałem z Davidem Oniashvili, Burmistrzem Gminy Gori, list intencyjny, który otworzył  drzwi do wzajemnej współpracy pomiędzy samorządami – mówi  Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Teraz my gościmy naszych partnerów. Za nami pierwszy, pracowity dzień. Dyskutowaliśmy m.in. na temat konkretnych kierunków wspólnych działań, omawialiśmy plany na najbliższą przyszłość. Zależy nam na tym, by jak najszybciej wspólnie realizować projekty unijne, z których skorzystają mieszkańcy naszych gmin.  Dwa kolejne dni będą równie intensywne.

– Wiążemy duże nadzieje w związku ze współpracą z Gminą Ełk – mówi David Oniashvili, Burmistrz Gminy Gori. – Jestem przekonany, że te nadzieje przełożą się na konkretne korzyści, ponieważ pracownicy Urzędu Gminy działają bardzo sprawnie i posiadają ogromną wiedzę na temat pozyskiwania funduszy unijnych, na których, nie ukrywam, bardzo nam zależy. Chcemy iść naprzód, chcemy się rozwijać, ale aby tak było potrzebni nam są partnerzy. Cieszę się, że mamy takich właśnie w  Gminie Ełk.

W trakcie wizyty gruzińska delegacja  spotka się m.in. z członkami  Rady Przedsiębiorczości Gminy Ełk, a także odwiedzi lokalne przedsiębiorstwa i instytucje.

 

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja Podatki gov pl