Bo tutaj robi się dobrze, a nie szybko

14 czerwca 2017, godz. 7:27 (Aktualizacja: 14 czerwca 2017, godz. 7:57)

Największą inwestycją wodno-kanalizacyjną w Gminie Ełk w 2017 roku jest budowa na trasie Ełk – Szeligi – Buczki. Wartość inwestycji wyniesie ok. 5 mln zł.

– W ramach inwestycji na odcinku Ełk – Szeligi – Buczki wykonamy 11 km wodociągów i prawie 13 km kanalizacji – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Postawimy także siedem przepompowni ścieków. Dotychczas mieszkańcy korzystali z wody z własnego ujęcia, mieli szamba lub własne oczyszczalnie ścieków. Dzięki budowie sieci wodno-kanalizacyjnej ok. 450 mieszkańców naszej gminy będzie miało dostęp do sieci gminnej. Inwestycja ta uatrakcyjni także działki w obrębie Szelig i Buczek, które gmina ma do sprzedaży.

Budowa już trwa, przyglądał się jej Wójt Gminy Tomasz Osewski. Zgodnie z planem prace mają zakończyć się we wrześniu tego roku, ale specjalnego pośpiechu nie ma.

– My tu robimy dobrze, a nie szybko – twierdzi  jeden z robotników.
– W kolejnych latach planujemy rozbudowę lub budowę sieci wodno-kanalizacyjnych w kolejnych miejscowościach na terenie naszej gminy – zapowiada Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy