Bezpłatnie nauczymy dzieci jazdy na nartach i łyżwach

1 marca 2018, godz. 15:19

Gmina Ełk, Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Ełku oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Pojezierze Ełckie” rozpoczynają realizację projektu „Zajęcia w zakresie upowszechniania sportów zimowych na terenie Pojezierza Ełckiego”. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Ełk.
– W ramach tego projektu odbędą się w godzinach wolnych od nauki bezpłatne zajęcia dla dzieci – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzieci nauczą się jazdy na nartach zjazdowych, biegowych oraz na łyżwach.

Doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych będzie się odbywało w Ośrodku Mazurskim Okrągłe, zajęcia nauki jazdy na łyżwach na lodowisku w Ełku oraz w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku, z kolei zajęcia nauki jazdy na nartach biegowych na trasach biegowych przy Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach.

– W zajęciach może wziąć udział 352 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenów wiejskich powiatu ełckiego, nie wykluczamy dzieci z miasta Ełku – dodaje Tomasz Bartnik, koordynator projektu. – Zabezpieczamy transport, niezbędny sprzęt sportowy, narty, łyżwy, buty, kijki oraz instruktora.

Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać u koordynatora projektu pod numerem telefonu 508 863 211 lub 87 619 45 34.

 

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy