Artyści z Gminy Ełk w gronie laureatów Jarmarku Folkloru

11 sierpnia 2017, godz. 7:56

Po raz czterdziesty odbył się w Węgorzewie Międzynarodowy Jarmark Folkloru, na którym nie zabrakło przedstawicieli Centrum Kultury Gminy Ełk. Z dumą informujemy, że wśród laureatów znaleźli się nasi reprezentanci.

Uczestników oceniało jury w składzie: Anastazja Sidor – etnograf z Puńska, dr hab. Tomasz Nowak – etnomuzykolog z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr hab. Tomasz Rokosz – polonista, folklorysta, etnomuzykolog z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Nagrody przyznano naszym solistkom – śpiewaczkom Halinie Komosińskiej oraz Jadwidze Masłowskiej.

– Najwyższą nagrodę przyznano dla zespołu „Zielona Dąbrowa” z Nowej Wsi Ełckiej – cieszy się Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Tym samym panie otrzymały promocję na przyszłoroczny 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, na którym będą reprezentowały nasze województwo.

Na Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie wystąpili także cymbalista Piotr Olszewski, solistki śpiewaczki: Marianna Przybyszewska (CKGE filia w Nowej Wsi Ełckiej) Alfreda Brozio, Maria Gałaszewska i Anna Konopka (CKGE zs. w Stradunach) oraz zespół „Stradunianki”.

 

 

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy