Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Aktywność = zdrowie. Bezpłatnie zbadamy kręgosłupy

29 maja 2019, godz. 13:51 (Aktualizacja: 24 września 2019, godz. 8:03)

 

Nie od dziś wiadomo, że kwestia ochrony zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Ełk należy do priorytetów w działalności Gminy Ełk. Utworzenie gminnej przychodni zdrowia i realizacja różnych programów zdrowotnych są tego dobrym przykładem.

– Miło mi poinformować, że rozpoczynamy realizację kolejnego projektu, który ma za zadanie zadbać o kręgosłupy – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Głównym celem projektu jest zahamowanie lub ograniczenie skutków procesów chorobowych dotyczących układu kostno-stawowego, mięśniowego, tkanki łącznej u osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa wśród mieszkańców.

Na projekt „Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców subregionu ełckiego” Gmina Ełk otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu to prawie 730 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie unijne to ponad 693 tysiące złotych. Rekrutacja do projektu właśnie ruszyła.

– Serdecznie zapraszam kobiety w wieku 50-59 lat i mężczyzn w wieku 50-64 lata na bezpłatne badania diagnostyczne schorzeń kręgosłupa, zaś kobiety w wieku 18-59 lat i mężczyzn w wieku 18-64 lat na bezpłatną edukację prozdrowotną – dodaje Wójt Tomasz Osewski.

Wyłoniono dwie przychodnie, które będą prowadzić zapisy i udzielać szczegółowych informacji na temat projektu. Mieszkańcy powiatów ełckiego, gołdapskiego i oleckiego są zaproszeni do przychodni PANMEDICA, ul. Nadjeziorna 23, 19-300 Ełk, tel. 661 427 900, zaś mieszkańcy powiatu piskiego, giżyckiego i węgorzewskiego do spółki ANGITIA, oddział w Piszu, ul. Leśna 1, tel. 506 984 498.

 

image_pdfimage_print

Dla cudzoziemców 50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię