Aktywna tablica w Gminie Ełk

6 września 2017, godz. 13:21

Sześć szkół z Gminy Ełk przystąpiło do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica”. Wnioski o udzielenie wsparcia finansowego z budżetu państwa będą opiewały na kwotę 84 tys. zł. Wsparcie dla jednej szkoły może być udzielone w maksymalnej wysokości 14 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych.

Będą to:

  • tablica interaktywna z projektorem ultrakrótkoogniskowym,
  • tablica interaktywna bez projektora ultrakrótkoogniskowego,
  • projektor lub projektor ultrakrótkoogniskowy,
  • głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku,
  • interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali.

Gmina Ełk zapewni wkład własny dla każdej szkoły, w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania objętego dofinansowaniem, tj. 3,5 tys. zł na szkołę.

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy